First Steps

O nas

Nasza misja

Misja

Żłobek / przedszkole jest najczęściej pierwszym pozarodzinnym środowiskiem dziecka. To właśnie poza rodziną rozpoczyna się niezwykle ważny i skomplikowany proces mający przygotować małego człowieka do życia w wielkim świecie.

Nasze przedszkole z pełną odpowiedzialnością i zaangażowaniem pragnie realizować tę właśnie misję. Podmiotem i centrum naszych działań jest dziecko. To dla niego tworzymy otoczenie i przestrzeń oraz organizujemy jak najlepsze warunki do wszechstronnego rozwoju. Przede wszystkim staramy się stworzyć przyjazną        i bezpieczną atmosferę do rozwijania kompetencji społeczno – emocjonalnych. Dążymy do tego, aby dzieci czuły się tutaj dobrze, potrafiły wyrażać własne emocje, umiały prosić o pomoc, powoli zapoznawały się z regułami współżycia w społeczności. Wiek przedszkolny jest dla dziecka doskonałą okazją do otworzenia się na innych, niż tylko bliska rodzina – na rówieśników i dorosłych, na dostrzeżenie i akceptację ich odrębnych uczuć, myśli, zachowań. Wspieranie rozwoju komunikacji dziecka pozwala na tworzenie relacji z innymi, zawieranie pierwszych przyjaźni. To również ważny moment w budowaniu ich własnej tożsamości, samooceny, poczucia własnej wartości. Wysokie kwalifikacje naszej kadry, wspierająca postawa oraz realizacja programów i projektów dydaktyczno – wychowawczych istotnie wpływają na uspołecznianie naszych wychowanków. Doświadczenie pokazuje, że kształtowanie kompetencji społecznych i emocjonalnych przyczynia się nie tylko do redukcji zachowań trudnych i agresywnych, ale również do podniesienia zdolności intelektualnych.

Wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci zapewniamy im wielorakie aktywności: ruchowe, artystyczne, poznawcze. Zachęcamy dzieci do samodzielnego doświadczania i poszukiwania działań w różnorodnych obszarach, które będą dla nich źródłem radości i satysfakcji. Dokładamy wszelkich starań do rozwijania kompetencji kluczowych, które są niezbędne do satysfakcjonującego życia każdego człowieka. W dzisiejszym świecie liczy się twórcza postawa, dlatego z wielkim zapałem stymulujemy naturalną dziecięcą zdolność do kreatywności i swobodnej ekspresji.

Naszym celem jest wychowanie samodzielnego, kreatywnie myślącego, otwartego na kontakty z otoczeniem, umiejącego współdziałać z innymi, wszechstronnie rozwiniętego absolwenta przedszkola.

a
„Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu – o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat…”
Robert Fulghum (pisarz)
Nasza misja

Na co stawiamy?

Jesteśmy z ekologią za pan brat!

 

Chcemy nasze dzieciaki już od najmłodszych lat zachęcać do dbania o środowisko.
Segregujemy śmieci, zbieramy nakrętki i baterie. Uczymy zasad oszczędzania energii i wody oraz korzystania z produktów wielorazowego użytku.


Stawiamy na naturalność. Mamy własny ogródek, w którym dzieci będą uprawiać warzywa i owoce. Unikamy plastiku, w związku z tym zabawki i pomoce dydaktyczne są głównie drewniane.


Nasze sale są przygotowane z najwyższą starannością – wyposażenie posiada stosowne atesty i certyfikaty, dotyczy to także farb ściennych i tapet. W salach znajdują się oczyszczacze powietrza i korzystamy wyłącznie z ekologicznych środków czystości.


Integrujemy się z przyrodą, obserwujemy rośliny i zwierzęta w ogrodzie, i na spacerach. Uczymy opieki nad zwierzętami i odpowiedzialności za nie.


Zależy nam, aby jak najwcześniej kształtować u dzieci świadomość ekologiczną, rozwijać wiedzę na ten temat, uczyć prawidłowych zachowań, a przede wszystkim zapewnić dzieciom zdrowe i naturalne środowisko do rozwoju.

Zdrowo i naturalnie

Catering

Za zdrową i naturalną dietę bez jakichkolwiek polepszaczy smaku i konserwantów czy
barwników odpowiedzialny będzie catering z długoletnim stażem na rynku który w razie potrzeby dostosuje dania do indywidualnych wymagań każdego z podopiecznych. Firma ta samodzielnie wykonuje wszelkie serwowane naleśniki, pierogi, ciasta czy wypieki. Wedle zaleceń dietetyka możliwe są takie diety jak: klasyczna, bezmleczna, bezcukrowa, bezglutenowa, bez wieprzowiny czy wegetariańska. Przykładowe tygodniowe menu w załączniku do niniejszej oferty.

70

Dzieci

20

Zajęć

17

Nauczycieli

36

Awards